Lajme për kafshët shtëpiake

Bërja e fotografive të kafshëve shtëpiake është një gjë e mrekullueshme

Nuk mund të mohohet se fotografimi i qenve është një gjë e bukur. Artikulli i sotëm është të ndajmë kafshët shtëpiake të lezetshme që janë shfaqur në aparatin tonë!

2022/12/27

Nuk mund të mohohet se fotografimi i qenve është një gjë e bukur. Artikulli i sotëm është të ndajmë kafshët shtëpiake të lezetshme që janë shfaqur në aparatin tonë!


        

Mace e lezetshme

        
Bulldog francez
        
Labrador


Fillimisht, njerëzit menduan se qentë ishin alienë që erdhën në Tokë nga hapësira. Qentë ishin të mirë në përdorimin e pamjes së tyre të lezetshme për të mashtruar qeniet njerëzore që t'u besonin atyre, dhe më pas papritur kapën burimet e kockave të tokës me njerëzit. Sot ata na shoqërojnë, na mbrojnë dhe na shërojnë, madje është bërë një nga familjarët tanë. 


Edhe pse qentë nuk mund të flasin, ata pëlqejnë të shikojnë qiellin dhe të thithin ajër të pastër njësoj si ne.  Kur bëni fotografi të qenve, mund të kapni herë pas here shprehjet e tyre të lezetshme. Dielli shkëlqen mbi qenin dhe ai bëhet një foto e bukur. Rezulton se qentë janë shumë fotogjenikë.


Kur dalim, jemi të shqetësuar se në rrugë ka shumë automjete dhe këmbësorë, kështu që do të vendosim zinxhir dhe  parzmore mbi qenin.  Qentë e bëjnë jetën e shurdhër të njerëzve plot energji, prandaj nxirreni kafshën tuaj jashtë shpesh kur keni kohë. Merrni qenin tuaj të përkëdhelur për të parë peizazhe më të bukura, prisni që perëndimi i diellit të bjerë ngadalë dhe më pas në çdo lindje të diellit, ai do t'ju përshëndesë me një buzëqeshje.


        
parzmore
        
zinxhir


Thuhet se macet janë kafshët më të vlefshme në botë. Pse? Sepse shumë piktorëve u pëlqen të vizatojnë mace.  Megjithatë, disa njerëz i pëlqejnë macet sepse janë të buta, dhe të mbash një mace me gëzof është si të shohësh një ëndërr të ngrohtë dhe me gëzof.  Shkrimtari Haruki Murakami tha: "Sa mizore është bota, megjithatë, duke qëndruar me macet, bota mund të bëhet e bukur dhe e butë". Pjesa më e bukur e maces janë sytë e saj, si yjet dhe oqeani, ose gurët e çmuar të agatit. Sytë fshehin mister të pafund.  Sikur ka një liqen në sytë e maces, askush nuk e di se çfarë po mendon. 

          
          
          


Çdo kafshë shtëpiake vjen në këtë planet me një mision të veçantë. Takimi me ne është një lloj fati, për të mos thënë se do të na shoqërojë për një jetë.  Shpresojmë që ne njerëzit t'i trajtojmë dhe t'i vlerësojmë mirë.Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Recommended

Send your inquiry

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip