Lajmet e Kompanisë

Zbatimi i tabelës së dridhjeve të transportit simulues në prodhimin e pajisjes për trajnimin e kafshëve shtëpiake

Për prodhimin e pajisjeve të trajnimit të kafshëve shtëpiake, tabela e simulimit të dridhjeve të transportit është jashtëzakonisht e rëndësishme për simulimin e mjedisit të dridhjeve që produktet dhe komponentët e tyre elektronikë përjetojnë gjatë transportit.

2023/06/20

A keni pasur një përvojë të tillë në jetën tuaj: ndjeheni të emocionuar kur merrni një paketë që keni porositur nga Amazon, por kur e hapni, zbuloni se artikulli juaj i dashur tashmë është i prishur? Në atë moment, ju mund të keni ndjerë një valë zemërimi ose trishtim dërrmues.


Si një prodhues profesionist i specializuar në eksportimin e produkteve elektronike për kafshët shtëpiake, ne jemi të vetëdijshëm se gjatë procesit të transportit, dëmtimi i produktit në shkallë të ndryshme mund të ndodhë për shkak të gungave. As prodhuesi dhe as klientët nuk duan të shohin ndonjë dëmtim të produkteve. Megjithatë, dridhjet dhe gungat që ndodhin gjatë transportit janë të vështira për t'u shmangur. Ne gjithashtu e kuptojmë se rritja verbërisht e kostove të paketimit do të rezultojë në mbetje serioze dhe të panevojshme, ndërsa paketimi i brishtë çon në kosto të larta të produktit dhe komprometon imazhin e produktit dhe praninë në treg, gjë që nuk duam ta shohim.


Prandaj, fabrika jonë përdor një tabelë simulimi të dridhjeve të transportit, e cila përdoret për të simuluar dhe testuar dëmtimet e mundshme fizike që mund të pësojnë produktet (ose paketimi i produktit) gjatë transportit detar ose tokësor. Kjo pajisje rrit ndjeshëm përvojën e klientit me marrjen e produkteve dhe, nga këndvështrimi i prodhuesit, redukton shumë humbjet e produktit gjatë transportit dhe kostot që lidhen me trajtimin e mallrave të dëmtuara.Çfarë është tabela e dridhjeve të transportit simulues?

Tabela e dridhjeve të transportit simulues është një pajisje inspektimi e krijuar posaçërisht për të simuluar dhe testuar efektet shkatërruese të goditjeve dhe dridhjeve në produkte gjatë transportit. Përdoret për të vlerësuar aftësinë e produktit për të përballuar dridhjet gjatë transportit gjatë gjithë ciklit të tij jetësor, për të vlerësuar nivelin e rezistencës ndaj dridhjeve dhe për të përcaktuar nëse dizajni i produktit është i arsyeshëm dhe funksionaliteti i tij i plotëson standardet.


Parimi i tabelës së dridhjeve të transportit simulues

Tabela e simulimit të dridhjeve të transportit është prodhuar në bazë të standardeve të transportit amerikan dhe evropian, me përmirësime të bëra sipas pajisjeve të ngjashme në Shtetet e Bashkuara. Ai përdor dridhje rrotulluese, në përputhje me specifikimet evropiane dhe amerikane të transportit, si dhe standardet e testimit si EN71 ANSI, UL, ASTM dhe ISTA. Duke përdorur një kushinetë ekscentrik për të gjeneruar një trajektore lëvizjeje eliptike gjatë rrotullimit, ai simulon dridhjet dhe përplasjet që ndodhin tek mallrat gjatë transportit me automobil ose anije. Tabela e provës është e fiksuar në kushinetën ekscentrike dhe kur kushinetja ekscentrike rrotullohet, i gjithë rrafshi i tabelës së provës i nënshtrohet lëvizjeve eliptike lart-poshtë dhe përpara-prapa. Rregullimi i shpejtësisë rrotulluese të kushinetës ekscentrike është i barabartë me rregullimin e shpejtësisë së lëvizjes së një makine ose anijeje.Domosdoshmëria e një tabele të dridhjeve të transportit simulues

Testi i simulimit të dridhjeve të transportit është një mjet i thjeshtë por vendimtar për të përcaktuar nëse dizajni i paketimit të produktit plotëson kërkesat e transportit. Vetëm nëpërmjet kryerjes së testeve që janë në përputhje me standardet e transportit mund të shmangen humbjet e panevojshme. Për më tepër, tabela e dridhjeve të transportit të simulimit mund të përdoret gjithashtu për të verifikuar besueshmërinë e produktit dhe për të identifikuar në mënyrë proaktive produktet me defekt përpara se të largohen nga fabrika. Ai më tej lejon vlerësimin e analizës së dështimit të produkteve me defekt, duke lehtësuar përmirësimin e cilësisë së produktit për të arritur një nivel të lartë të performancës dhe besueshmërisë.


TIZE është një prodhues profesionist i specializuar në pajisjet e trajnimit të kafshëve shtëpiake. Gama jonë e pajisjeve për trajnimin e kafshëve shtëpiake përfshin jakë të kontrollit të lëvores, jakë për stërvitjen e qenve, gardhe elektronike dhe jakë tejzanor të lëvores së qenve ose pajisje trajnimi tejzanor. Këto pajisje montohen kryesisht duke përdorur komponentë të tillë si bordet e qarkut, elementët elektronikë, çipat inteligjentë, sensorët, motorët, butonat e gomës, ekranet LED/LCD dhe mbështjelljet plastike. Nëse ndonjë nga këta komponentë zhvendoset gjatë transportit për shkak të dridhjeve, mund të ndikojë në funksionalitetin e produktit.Si përfundim, tabela e dridhjeve të transportit të simulimit është jashtëzakonisht e rëndësishme për simulimin e mjedisit të dridhjeve që produktet dhe komponentët e tyre elektronikë përjetojnë gjatë transportit.


Ofrimi i produkteve me cilësi të lartë për tregun dhe klientët është misioni ynë që nuk do ta harrojmë kurrë. TIZE, një furnizues dhe prodhues profesionist i produkteve për kafshët shtëpiake, duke përdorur lëndë të para të garantuara me cilësi, teknologji të nivelit të lartë dhe makineri moderne që prej themelimit, ne kemi besim të themi se pajisjet tona të trajnimit të qenve janë prodhuar në mënyrë perfekte.


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Recommended

Send your inquiry

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip