LAJME

Pajisjet e trajnimit të qenve: përdorimi i makinerisë së testimit të spërkatjes së kripës në fabrikën e jakës së trajnimit të qenve

Ne përdorim testimin e spërkatjes së kripës për të testuar performancën e rezistencës ndaj korrozionit të produkteve tona të stërvitjes së qenve.

qershor 05, 2023

Me plakjen e popullsisë sociale dhe rritjen graduale të të ardhurave për frymë, kafshët shtëpiake janë bërë gjithnjë e më të zakonshme në familje. Në të njëjtën kohë, ndryshimi në qëndrimet e konsumatorëve ka bërë që njerëzit t'i kushtojnë më shumë vëmendje sigurisë së kafshëve shtëpiake dhe shëndetit mendor dhe fizik. Prandaj, kërkesa e tregut për produkte të trajnimit të kafshëve shtëpiake vazhdon të rritet. Produkte të tilla si jakë LED që lëshojnë dritë për qen dhe mace, trajnues qensh në distancë, jakë lëvoresh dhe gardhe elektronike janë bërë pajisje thelbësore për shumë pronarë kafshësh shtëpiake.


Si një furnizues dhe prodhues profesionist i pajisjeve për trajnimin e kafshëve shtëpiake, TIZE e kupton se produktet që nuk i janë nënshtruar testimit dhe vlerësimit të mjaftueshëm mund të shkaktojnë telashe apo edhe dëmtim të pronarit dhe kafshës shtëpiake. Prandaj, secili prej produkteve tona duhet të kalojë teste të ndryshme rigoroze përpara se të largohet nga fabrika. Siç u përmend më herët, ne përdorim testet e plakjes për të kontrolluar performancën e jetëgjatësisë së baterisë, testet horizontale të forcës tërheqëse për të testuar qëndrueshmërinë e kabllove të të dhënave të lidhura me ndërfaqet prizë/prizë dhe teste tërheqëse për të testuar qëndrueshmërinë e materialeve prej lëkure me zinxhir.


Për jakat tona të lëvores, jakat e trajnimit të qenve në distancë dhe gardhet për kafshët shtëpiake, përdoren komponentë elektronikë në pajisjet elektronike të papërshkueshme nga uji të këtyre produkteve, si dhe kontaktet metalike në marrës të jakës kundër lehjes, jakave të trajnimit të qenve në distancë dhe gardheve për kafshët shtëpiake. Më pas përdorim testimin e spërkatjes së kripës për të testuar performancën e rezistencës ndaj korrozionit të këtyre produkteve.Çfarë është testi me spërkatje me kripë?


A e dini se çfarë është testi i spërkatjes së kripës? Është një test mjedisor që vlerëson rezistencën ndaj korrozionit të përbërësve elektronikë, materialeve metalike ose shtresës jometalike në kushte të simuluara artificialisht të spërkatjes së kripës, të krijuara duke përdorur pajisje të tilla si një dhomë spërkatës kripë ose një testues spërkatës kripë. Kohëzgjatja e rezistencës së një produkti ndaj spërkatjes së kripës përcakton cilësinë e rezistencës së tij ndaj korrozionit.

 

Krahasuar me mjediset natyrore, përqendrimi i kripës së klorurit në mjedisin e spërkatjes së kripës të krijuar nga ky test mund të jetë disa herë ose edhe dhjetëra herë më i lartë se ai që gjendet në mjediset e përgjithshme natyrore, duke përshpejtuar ndjeshëm shkallën e korrozionit. Testimi i spërkatjes së kripës shkurton në mënyrë dramatike kohën e nevojshme për të marrë rezultate në krahasim me testimin e ekspozimit natyror. Për shembull, testoni një mostër produkti në kushte ekspozimi natyral, mund të duhet deri në një vit që të gërryhet, ndërsa testimi i tij në kushte të simuluara artificialisht të spërkatjes së kripës kërkon vetëm 24 orë për të marrë rezultate të ngjashme.Përdorimi i Testit të Spërkatjes së Kripës në fabrikën e jakës së trajnimit të qenve


Testimi i spërkatjes së kripës është i nevojshëm dhe është një aspekt thelbësor për t'u siguruar që ne ofrojmë produkte me cilësi të lartë për klientët tanë. Më pas, ne do t'ju japim një hyrje të detajuar se si testi i spërkatjes së kripës na ndihmon të ruajmë cilësinë e produkteve tona.


Led jakë qeni

Jaka elektronike LED është një produkt i përshtatshëm për kafshët shtëpiake, i krijuar për të mbrojtur kafshët shtëpiake gjatë daljeve të natës. Jakë LED TIZE USB vijnë si në modele me bateri ashtu edhe në modele të rikarikueshme, dhe kutia e baterisë zakonisht përmban materiale të tilla si përbërës metalikë dhe guaska plastike. Nëse cilësia e këtyre materialeve të jashtme të guaskës dhe e përbërësve të brendshëm metalikë është nën nivelin e duhur, ndarja e baterisë mund të oksidohet ose ndryshket, duke shkaktuar që bateritë e futura ose bordi i qarkut të brendshëm të humbasin një pjesë të performancës. Kjo mund të zvogëlojë kohën e përgjithshme të përdorimit të produktit dhe të ulë kënaqësinë e klientit. Duke përdorur një dhomë testimi me spërkatje kripë, ne mund të testojmë performancën e rezistencës ndaj korrozionit të kutisë së baterisë së jakës elektronike për të siguruar qëndrueshmërinë dhe sigurinë e saj.
No Kollare e lëvores, Pajisje për trajnimin e qenve, gardh për kafshët shtëpiake

Klientët e njohur me produktet tona e dinë se produktet tona elektronike për trajnimin e kafshëve shtëpiake, të tilla si jakë pa lëvore, pajisje për stërvitjen e qenve dhe gardhe për kafshët shtëpiake, janë të rikarikueshme dhe të papërshkueshme nga uji. Disa komponentë elektronikë përdoren në pajisjet elektronike të papërshkueshme nga uji të produktit, të cilët nuk mund të vijnë në kontakt me ujin dhe kimikatet e tjera, përndryshe do të shkaktojnë dëmtime dhe do të ndikojnë në funksionalitetin e pajisjes. Përveç kësaj, dy kontaktet e marrësve për qaforet tona të lëvores dhe pajisjet e stërvitjes së qenve janë gjithashtu prej materialesh metalike. Nëse rezistenca e tyre ndaj korrozionit është e dobët, është e lehtë të ndikohet në performancën e pajisjes për të transmetuar dridhje dhe impulse statike.Përdoruesit tanë janë të shpërndarë në të gjithë botën. Për përdoruesit në qytetet bregdetare dhe zonat përreth liqeneve të kripës në brendësi, ajri ka një përmbajtje të lartë kripërash, ndërsa për përdoruesit në rajonet e ftohta polare me shi dhe borë gjatë gjithë vitit, ajri ka lagështi të lartë. Për shkak të ndikimit të kushteve klimatike, në përgjithësi, artikujt gërryhen lehtësisht nga spërkatja e kripës. Përveç kësaj, do të ketë qen të veshur me jakë të lëvores ose jakë marrëse për trainer qensh që ecin duke notuar në ujë, gjë që është e pashmangshme. Prandaj, duke marrë parasysh këta faktorë, ne kemi projektuar jakat tona të lëvores dhe pajisjen tonë të stërvitjes së qenve me funksion të papërshkueshëm nga uji. Për të siguruar performancën e pajisjes rezistente ndaj ujit të produktit tonë të stërvitjes së qenve, inxhinierët tanë përdorin një makinë testimi me spërkatje kripë për të simuluar mjedise të ndryshme të motit dhe efektin gërryes të mjediseve të ujit të detit, dhe më pas vlerësojnë dhe përmirësojnë rezistencën ndaj korrozionit të materialeve të produktit dhe pajisjeve elektronike.Edhe pse aplikimi i dhomës së provës me spray kripë në fushën e produkteve të trajnimit të kafshëve shtëpiake nuk është aq i gjerë sa pajisjet e tjera, është gjithashtu një pajisje eksperimentale shumë e rëndësishme. Nëpërmjet testimit me këtë pajisje mund të sigurohet në masë të madhe cilësia e materialeve të produktit dhe siguria e produktit. Duke simuluar korrozionin në kushte të ndryshme sipas mjedisit të spërkatjes së kripës, mund të vlerësohet qëndrueshmëria dhe qëndrueshmëria e produktit. Prandaj, kryerja e operacioneve të testimit në mënyrë rigoroze në përputhje me standardet e testimit dhe regjistrimi i të dhënave përkatëse na ndihmon të përmirësojmë cilësinë e produktit dhe përvojën e përdoruesit.

 

Ofrimi i produkteve me cilësi të lartë për tregun dhe klientët është misioni ynë që nuk do ta harrojmë kurrë. TIZE, një furnizues dhe prodhues profesionist i produkteve për kafshët shtëpiake, duke përdorur lëndë të para të garantuara me cilësi, teknologji të nivelit të lartë dhe makineri moderne që prej themelimit, ne kemi besim të themi se pajisjet tona të trajnimit të qenve janë prodhuar në mënyrë perfekte.


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Recommended

Send your inquiry

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip