Lajmet e industrisë

Si e siguron Testi në tërheqje dhe Testi i Jetës së Çelës cilësinë e produkteve tona të trajnimit të qenve?

Prodhuesi i jakës së trajnimit të qenve TIZE i ka kushtuar gjithmonë vëmendje të veçantë cilësisë së produkteve dhe ne kemi qenë të përkushtuar për të ofruar produkte me cilësi të lartë për tregun dhe klientët për më shumë se dhjetë vjet.

2023/05/02

Artikulli i shkruar më poshtë prezanton kryesisht pajisjet që përdorim në prodhim. Ne do të përdorim makinën e testimit të tërheqjes dhe makinën e provës së jetës së çelësit për të kryer disa teste tërheqëse dhe teste kyçe të plakjes së jetës në produkte, duke mësuar rreth rëndësisë së këtyre testeve dhe se si ato sigurojnë cilësinë e produkteve tona.Përdorimi i ITensile Testing Machine në Fabrika e Leash Parzmore të Qafave të Qenit


Klientët vendas dhe të huaj që bashkëpunojnë me ne do të dinë se përveç produkteve për trajnimin e kafshëve shtëpiake, ne TIZE prodhojmë në mënyrë të pavarur edhe produkte për veshjet e kafshëve shtëpiake, si jakë për qen ose mace, zinxhirë, parzmore, dhe qaforet/parzmat e kuajve.


Pse bëhet testi i forcës në tërheqje?


Kur testoni nëse cilësia e pëlhurës së produktit është e kualifikuar, stafi ynë i prodhimit të fabrikës do të përdorë një provë tërheqëse të pakomplikuar. Makina e testimit të tërheqjes është një instrument i zakonshëm në testimin e tërheqjes, i cili përdoret për të testuar vetitë fizike të të gjitha llojeve të materialeve, duke përfshirë lëkurën dhe materialin najlon. Testi në tërheqje është një metodë testimi për testimin e vetive të tilla si forca në tërheqje dhe zgjatja në thyerje të materialeve. Mund të simulojë forcën elastike në kushtet aktuale të përdorimit dhe të masë kapacitetin mbajtës dhe qëndrueshmërinë e materialeve përmes testimit. Lesh qeni        

        
        
        

Në furnizimet për kafshët shtëpiake, testet e tërheqjes përdoren zakonisht për të testuar qëndrueshmërinë dhe sigurinë e produkteve të tilla si zinxhirët e qenve, parzmoret, qaforet dhe qaforet/pajimet e kuajve. Kryesisht teston forcën në tërheqje të zinxhirit të qenve dhe jakave. Shumë prej zinxhirëve dhe jakave TIZE janë prej najloni ose lëkure, të cilat janë shumë të forta dhe të qëndrueshme, falë pëlhurave me cilësi të lartë që zgjedhim. Në provën aktuale të tërheqjes së jakës së qenve në fabrikën TIZE, personeli i prodhimit rregullon jakat ose zinxhirët e kafshëve në makinën e testimit të tërheqjes, ndez makinën, aplikon një forcë të caktuar tërheqëse në produktin e provës, e bën atë të shtrihet derisa të prishet. Në këtë kohë, makina tregon vlerën maksimale të forcës dhe zgjatjen kur thyhet, domethënë tensionin maksimal që mund të përballojë jaka ose zinxhiri i qenit. Makina e testimit të tërheqjes mund të testojë shpejt kapacitetin mbajtës të mostrës së provës sepse është e pajisur me një sensor standard force. Nëpërmjet testit të tërheqjes, është e mundur të vlerësohet nëse kapaciteti mbajtës i ngarkesës dhe qëndrueshmëria e rripit të jakës së qenve dhe zinxhirit/parzmit plotësojnë kërkesat standarde për të garantuar sigurinë e kafshëve shtëpiake gjatë përdorimit.Të gjitha jakat e qenve, zinxhirët, parzmoret ose qaforet e kalit të prodhuara nga TIZE nuk janë vetëm të bukura dhe të lehta, por më e rëndësishmja, janë super të qëndrueshme. Dua t'u them klientëve që merren me produkte të veshjeve të kafshëve shtëpiake që ju mund të zgjidhni të bashkëpunoni me TIZE pa hezitim. Për sa i përket cilësisë së produktit, mund të themi me krenari se nuk i kemi zhgënjyer pothuajse asnjëherë klientët tanë. Që nga themelimi, TIZE ka qenë gjithmonë në përputhje me standardet ndërkombëtare dhe standardet e larta etike, duke u ofruar klientëve produkte shumë të besueshme. 


Përdorimi i makinerisë së testimit të jetës kryesore në fabrikën e jakës së trajnimit të qenve

Prodhuesi i jakës së trajnimit të qenve TIZE i ka kushtuar gjithmonë vëmendje të veçantë cilësisë së produkteve dhe ne kemi qenë të përkushtuar për të ofruar produkte me cilësi të lartë për tregun dhe klientët për më shumë se dhjetë vjet. Për sa i përket monitorimit të cilësisë së produktit, ne do të kontrollojmë rreptësisht çdo gjë, nga çipat inteligjentë që kontrollojnë performancën ose sensorët e zërit të integruar në materialet e produktit dhe të kasës deri tek butonat e vegjël të funksionit të produkteve.

 

Pse të bëni testin kyç të jetës?


Çelësat përdoren gjerësisht në produktet tona të trajnimit të kafshëve shtëpiake, të tilla si jakat e trajnimit të qenve në distancë, gardhe elektronike për kafshët shtëpiake, jakë të kontrollit të lëvores dhe pajisje për stërvitjen e qenve me ultratinguj. Prandaj, testi kyç i jetës është i domosdoshëm në procesin e prodhimit të produktit tonë. Testi luan një rol të rëndësishëm në aspektin e inspektimit të cilësisë së produktit, përmirësimit të procesit, kontrollit të prodhimit, etj., dhe mund të testojë shpejt dhe saktë jetën e çelësave, duke siguruar kështu një bazë të besueshme për përmirësimin e cilësisë së produktit. 


 


E thënë thjesht, makina e testimit të jetës kryesore simulon testin e vjetërsimit të jetës së butonit në kushtet aktuale të përdorimit dhe kontrollon nëse butoni mund të arrijë jetën e projektuar të paracaktuar nga R.&D personeli. Në testin aktual të jetës së butonave të produkteve të trajnimit të kafshëve shtëpiake, si trajnuesit e qenve, qaforet e lëvores dhe gardhe elektronike të kafshëve shtëpiake në fabrikën TIZE, testuesi i vendos butonat në pozicionet e testimit të stacionit përkatës, e ndez makinën dhe shufra e testimit të butonit mund të simuloni forcën e shtypjes së personit në produkt nën një ngarkesë të caktuar prove, shpejtësi dhe kohë shtypjeje për të testuar jetëgjatësinë dhe qëndrueshmërinë e butonave të produktit. Ne do të vendosim numrin e testeve, presionin e provës dhe shpejtësinë e provës sipas kërkesave të klientit. Si e dallon makina cilësinë e çelësave? Në përgjithësi, pasi butoni është testuar, nëse butoni nuk ka gërvishtje të thella, nuk ka çarje ose lirshmëri të dukshme, mund të funksionojë siç duhet, drita treguese shfaqet normalisht dhe funksionet e ndryshme të butonit mund të kontrollohen normalisht, etj., do të thotë që jetëgjatësia e butonit i plotëson kërkesat.


 

        
Kulla e trajnimit të qenve në distancë
        
Gardh për kafshë shtëpiake me valë
        
Jakë kundër lëvores
        
Jakë lëvore tejzanor


Në përgjithësi, vetëm duke bërë një test të mirë të jetës së butonit mund të eliminojmë produktet me defekt dhe inferior. Për shkak të testit të jetëgjatësisë së butonave, nëse bëhet fjalë për butonat e çelësit dhe rregullimit të ndjeshmërisë së produktit të jakës kundër lëvores, ose zërit, dridhjeve, goditjes elektrike, rregullimit të modalitetit, rregullimit të intensitetit të stërvitjes dhe butonave të tjerë të pajisjes së stërvitjes së qenve ose kafshëve shtëpiake elektronike. gardh dhe tejzanor kundër qenve, këto Cilësia kryesore e jetës është e garantuar dhe mund të përdoret për një kohë të gjatë.

 

Ofrimi i produkteve me cilësi të lartë për tregun dhe klientët është misioni ynë që nuk do ta harrojmë kurrë. TIZE, një furnizues dhe prodhues profesionist i produkteve për kafshët shtëpiake, duke përdorur lëndë të para të garantuara me cilësi, teknologji të nivelit të lartë dhe makineri moderne që prej themelimit, ne kemi besim të themi se pajisjet tona të trajnimit të qenve janë prodhuar në mënyrë perfekte.


Na dërgoni një mesazh
Ne jemi të përkushtuar të prodhojmë produkte të cilësisë më të mirë me çmimet më konkurruese. Prandaj, ftojmë sinqerisht të gjitha kompanitë e interesuara të na kontaktojnë për më shumë informacion.


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Recommended

Send your inquiry

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip