LAJME

Pse të bëhet testi i vjetërimit të baterisë ose testi i temperaturës së lartë të ulët në produktin përfundimtar dhe materialin e tij në industrinë e jakës së trajnimit të qenve

Pavarësisht nëse bëhet fjalë për testin e plakjes ose materialin dhe testin e produktit përfundimtar të tij, ai ka një rëndësi të madhe për fabrikën tonë të prodhimit të pajisjeve të trajnimit të qenve.

prill 24, 2023

Artikulli i shkruar më poshtë prezanton kryesisht pajisjet që përdorim në prodhim. Ne do të përdorim kornizën e provës së plakjes dhe makinën e provës me temperaturë të lartë dhe të ulët për të kryer disa teste plakjeje dhe teste materiale mbi produktet, duke mësuar rreth rëndësisë së këtyre testeve dhe se si ato garantojnë cilësinë e produkteve tona.


Përdorimi i kornizës së testit të plakjes në fabrikën e jakës së trajnimit të qenve

 

Në fabrikën e jakës së trajnimit të qenve, testet e plakjes janë testet më themelore që do t'ju tregojnë nëse një pajisje për trajnimin e qenve është e mirë. Ato përdoren gjerësisht në fabrikën tonë për të testuar të gjitha njësitë e përfshira në produktet e trajnimit të kafshëve shtëpiake.


 


Pse të bëni testin e plakjes

Pse mund ta dimë performancën e produktit përmes një testi të plakjes. Para së gjithash, ne duhet të kuptojmë përkufizimin e plakjes. E thënë thjesht, plakja është një proces në të cilin produkti ngarkohet dhe funksionon në një temperaturë të caktuar, pas një periudhe kohe, kontrolloni nëse qëllimet funksionale të produktit janë të kënaqshme. Prandaj, testimi i plakjes mund të përcaktojë parametra të tillë si cikli i pritshëm i jetës së produkteve dhe komponentëve. Nëpërmjet këtyre parametrave, ne mund të dimë se si është performanca e produktit. Merrni një shembull të testit të vjetërsimit të baterisë të produkteve tona të fabrikës, i cili mund t'ju bëjë më të qartë. Epo, në fabrikën e jakës së trajnimit të qenve, një test i vjetërimit të baterisë duket si më poshtë:

 Prodhuesi i jakës së trajnimit të qenve TIZE zakonisht përdor raftet e provës së plakjes për eksperimentet e provës së ngarkimit dhe shkarkimit të baterisë, sepse bateritë përdoren në produktet tona të kafshëve shtëpiake, si jakë qensh me ndezje LED, jakë trajnimi për qentë në distancë, jakë lëvore të rikarikueshme, pajisje trajnimi me ultratinguj, jakë kontrolli të lëvores, gardh elektronik për kafshët shtëpiake, burim uji i maceve, mulli për thonjtë e kafshëve shtëpiake dhe produkte të tjera për kafshët shtëpiake.


Produktet që kemi prodhuar duhet të kalojnë testin e plakjes përpara se të largohen nga fabrika. Duke lidhur terminalin e hyrjes së energjisë së baterisë ose tabelës së qarkut të testuar me treguesin e gjendjes së punës, mund të gjykojmë gjendjen e vjetërsisë së baterisë ose tabelës së qarkut duke vëzhguar dritën ndezur dhe fikur të treguesit të gjendjes së punës. Testi i plakjes mund ta bëjë funksionin e përgjithshëm të baterisë më të sigurt, sepse mund të zbulojë nëse mbrojtja e karikimit dhe shkarkimi i baterisë funksionojnë kur karikoni dhe shkarkoni baterinë.

 

Testi i plakjes është metoda që përdor prodhuesi për të testuar se si funksionon pajisja brenda një kohe të caktuar duke krijuar mjedisin që pajisja funksionon në përdorim real. Pa testin e plakjes, produkti nuk mund të dalë në treg. Pajisjet tona për stërvitjen e qenve ose produkte të tjera për kafshët shtëpiake janë testuar për plakjen dhe çdo funksion ende funksionon mirë. Nëse dëshironi të investoni në biznesin e jakës së trajnimit të qenve, mos harroni rëndësinë e kryerjes së një testi plakjeje për pajisjen e trajnimit të qenve.
Përdorimi i makinerisë së provës me temperaturë të lartë të ulët në fabrikën e jakës së trajnimit të qenve

 

Makina e provës me temperaturë të lartë të ulët përdoret gjerësisht për të testuar performancën termike të produkteve dhe përbërësve të ndryshëm. Në testin e cilësisë mjedisore të produkteve të trajnimit të kafshëve shtëpiake dhe pjesëve të pajisjeve të saj, ne shpesh përdorim makineri testimi me temperaturë të lartë dhe të ulët, kryesisht për të kontrolluar temperaturat maksimale dhe minimale në të cilat produktet tona mund të përdoren normalisht. Në përgjithësi, në thelb të gjitha produktet tona për trajnimin e kafshëve shtëpiake, të tilla si jakat e kontrollit të lëvores së qenve dhe qaforet e stërvitjes së qenve, mund të ruhen dhe të funksionojnë në kushte të caktuara mjedisore me temperaturë, megjithatë, duke pasur parasysh se ka shumë përdorues që përdorin produktet në një temperaturë më të ulët ose më të lartë. mjedisi. Për shembull, ata do të ndeshen me mjedise të ashpra të jashtme ose kushte klimatike si rajone tropikale mbi 40 gradë Celsius ose rajone të ftohta nën -10 gradë Celsius.

 


Pse të bëni testin e temperaturës së lartë të ulët në produktin përfundimtar dhe materialin e tij

Ndryshimi i performancës së çdo pjese të produktit të prodhuar nga fabrika ka një lidhje të caktuar me temperaturën. Laikët mund të mos e dinë se materialet plastike janë të prirura ndaj plasaritjes në temperatura të ulëta dhe ndryshimet ndodhin me materialet e gomës në mjedise me temperaturë të ulët, domethënë, fortësia e tyre do të rritet, duke rezultuar në një ulje të elasticitetit.

 

Prandaj, në R&D dhe fazën e prodhimit të produkteve të reja TIZE, testet e përshtatshmërisë mjedisore do të kryhen në pjesët materiale të përzgjedhura për produktin dhe performancën e produktit të përfunduar. Testi kërkon që produkti dhe pjesët e tij të mos dëmtohen ose të mund të funksionojnë normalisht nën faktorë dhe forca të caktuara mjedisore, dhe të gjithë parametrat funksionalë plotësojnë kërkesat për të siguruar cilësinë e produktit. Për më tepër, funksioni shtesë kundër shpërthimit mundëson që kjo dhomë testimi të kombinohet me testin e ngarkimit-shkarkimit, duke siguruar një mjedis të temperaturës për testime të ndryshme të performancës së baterisë. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për testin e plakjes ose materialin dhe testin e produktit përfundimtar të tij, ai ka një rëndësi të madhe për fabrikën tonë të prodhimit të pajisjeve të trajnimit të qenve.
Ofrimi i produkteve me cilësi të lartë për tregun dhe klientët është misioni ynë që nuk do ta harrojmë kurrë. TIZE, një furnizues dhe prodhues profesionist i produkteve për kafshët shtëpiake, duke përdorur lëndë të para të garantuara me cilësi, teknologji të nivelit të lartë dhe makineri moderne që prej themelimit, ne kemi besim të themi se pajisjet tona të trajnimit të qenve janë prodhuar në mënyrë perfekte.


Na dërgoni një mesazh
Ne jemi të përkushtuar të prodhojmë produkte të cilësisë më të mirë me çmimet më konkurruese. Prandaj, ftojmë sinqerisht të gjitha kompanitë e interesuara të na kontaktojnë për më shumë informacion.


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Recommended

Send your inquiry

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip