LAJME

TIZE - Ejani për të parë lajmet më të fundit të industrisë së kafshëve shtëpiake

Cilat janë të rejat më të fundit në industrinë e kafshëve shtëpiake kohët e fundit? Le t'i hedhim një sy.

shkurt 25, 2023

Cilat janë të rejat më të fundit në industrinë e kafshëve shtëpiake kohët e fundit? Le t'i hedhim një sy.


      

Sony lëshoi ​​qen elektronik për kafshë shtëpiake

Sony kohët e fundit lançoi versionin e qumështit me luleshtrydhe të qenve elektronikë aibo në Shtetet e Bashkuara, me një çmim prej 2899,99 $ (aktualisht rreth 19865 juanë). Ky qen elektronik ka sensorë dhe aktivizues të ndryshëm dhe lëvizjet e tij janë shumë realiste.

      

Tianyuan Pet planifikon të prodhojë në mënyrë të pavarur në Evropë

Tianyuan Pet tha se filiali i saj jashtë shtetit Kamboxhia Tianyuan tashmë ka një kapacitet prodhimi vjetor prej 150,000 komplete kornizash për ngjitjen e maceve dhe do të rrisë kapacitetin e prodhimit të dyshekëve të mbeturinave të kafshëve shtëpiake në të ardhmen. Në të njëjtën kohë, kompania gjithashtu planifikon të kryejë prodhim të pavarur në Evropë.

      

Tregu i kafshëve shtëpiake në SHBA ftohet nga inflacioni

Sipas analizës së të dhënave të NielsenIQ nga Jefferies Group, që nga shkurti 2023, blerja e lodrave të kafshëve shtëpiake në tregun amerikan të kafshëve shtëpiake është ulur me 16% nga viti në vit, dhe shitjet e shtëpive të kafshëve janë ulur me 21%.

      

AskVet lëshon motorin e parë të përgjigjeve për shëndetin e kafshëve shtëpiake të bazuar në ChatGPT

AskVet, një platformë dixhitale kryesore për kujdesin virtual për shëndetin dhe mirëqenien e kafshëve shtëpiake, ka përdorur më parë AI, NLP për të krijuar përgjigje të personalizuara dhe përkatëse për pyetjet e prindërve të kafshëve shtëpiake. Tani, roboti veterinar i AskVet po e çon atë në nivelin tjetër me aftësinë e re të ChatGPT për të shtuar "kujtesë dhe kontekst" në biseda.

Xiaomi do të thellojë produktet e teknologjisë për kafshët shtëpiake

Më herët në vitin 2022, Xiaomi shpërndau ushqyesin e saj inteligjent të ushqimit për kafshët shtëpiake në disa tregje në Azi dhe Evropë, me plane për ta prezantuar atë në tregje të tjera më vonë në 2023. dhe gjithashtu po eksploron dhe dizajnon pajisje të tjera inteligjente të synuara për kafshët shtëpiake.

      

Mars India do të rrisë prodhimin nga viti 2024

Mars Petcare njoftoi në vitin 2021 se do të investonte 500 crores (61,9 milion dollarë / 56,8 milion €) në zgjerimin e objektit ekzistues të prodhimit të Hyderabad të krijuar në 2008. Ndërtimi i linjës së re duhet të fillojë në fillim të vitit 2024 dhe të përfundojë brenda disa muajsh. 

      

Burimet e ujit janë shumë të dobishme për prindërit e kafshëve shtëpiake

Shatërvanët inteligjentë të ujit janë pajisja e preferuar e teknologjisë së kafshëve shtëpiake midis prindërve të kafshëve shtëpiake. Shatërvanët e ujit janë zgjedhja e preferuar e pajisjes inteligjente për amerikanët (56%) dhe kanadezët (49%), ndërsa kamera për kafshët shtëpiake është më e dobishme për britanikët (42%). 

      

Zgjerimi i Blue Buffalo i General Mills në Kinë

Industria e ushqimit për kafshët shtëpiake në Azi po rritet me shpejtësi dhe po tërheq njësoj prodhuesit amerikanë dhe evropianë të ushqimit për kafshët shtëpiake. General Mills po ndjek shembullin pasi sheh një potencial në rritje në vendin më të populluar në botë.

      

   

Faleminderit që lexuat!

TIZE është prodhues dhe furnizues i jakës së kafshëve shtëpiake ose produkteve të tjera të kafshëve shtëpiake, nëse dëshironi të filloni biznesin tuaj në lidhje me industrinë e kafshëve shtëpiake, ju lutemi mos ngurroni të na kontaktoni.

Telefoni: +86-0755-86069065/ +86-13691885206   Email:sales6@tize.com.cn  

Adresa e kompanisë: 3/F, #1, Zona Industriale Tiankou, BAO'AN District, Shenzhen, Guangdong, China, 518128
Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Recommended

Send your inquiry

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip