Lajmet e industrisë

Nestlé Group investon strategjikisht në Xinruipeng dhe bashkëpunon për të kultivuar thellësisht tregun kinez të kafshëve shtëpiake

Më 23 dhjetor 2022, Nestlé Group njoftoi se kishte investuar në mënyrë strategjike në Xinruipeng Pet Medical Group. Në të njëjtën kohë, Nestle Purina kreu bashkëpunim strategjik me Xinruipeng për të kultivuar thellësisht tregun kinez të kafshëve shtëpiake.

2023/01/07

Më 23 dhjetor 2022, Nestlé Group njoftoi se kishte investuar strategjikisht në Xinruipeng Pet Medical Group. Në të njëjtën kohë, Nestle Purina kreu bashkëpunim strategjik me Xinruipeng për të kultivuar thellësisht tregun kinez të kafshëve shtëpiake.


Historia e Nestle Purina 


Xinruipeng Group është një grup ndërmarrjesh ekologjike gjithëpërfshirëse me trajtimin mjekësor për kafshët shtëpiake si biznesin e tij kryesor dhe zhvillimin e biznesit të larmishëm. Nestle Purina është një kompani ushqimore për kafshët shtëpiake me një histori 128 vjeçare. Me kërkimin shkencor të bazuar në prova si forcën kryesore lëvizëse, Nestle është e përkushtuar të "përmirësojë cilësinë e jetës së kafshëve shtëpiake në mbarë botën". Nestle Purina, si marka lider në fushën e të ushqyerit shkencor për kafshët shtëpiake, është angazhuar për bashkëpunim të gjithanshëm me burimet më autoritare dhe më të mira vendase të ekspertëve mjekësorë për kafshët shtëpiake në mbarë botën për t'u ofruar kafshëve shtëpiake dhe konsumatorëve një gamë të plotë shërbimesh profesionale si p.sh. si ushqimi i kafshëve shtëpiake, ushqimi i kafshëve shtëpiake, trajtimi mjekësor i kafshëve shtëpiake dhe kujdesi për kafshët shtëpiake. Ky bashkëpunim strategjik me Xinruipeng në Kinë është shumë në përputhje me praktikën globale të biznesit të Nestle Purina.

 

Peng Yonghe, kryetar dhe president i Xinruipeng Group, tha se Nestle Purina ka një grumbullim të thellë në ushqimin dhe ushqimin e kafshëve shtëpiake. Duke shfrytëzuar bashkëpunimin strategjik si një mundësi, të dy palët do të punojnë së bashku për të rritur bashkëpunimin në fushën e shkencave bazë të të ushqyerit dhe shëndetit, si dhe për të ofruar kujdes mjekësor të ciklit të plotë të jetës, zgjidhje të ushqyerjes dhe shëndetit për dhjetëra miliona kafshë shtëpiake në Kinë.
Chen Xiaodong, president i Nestle Purina China, tha se Xinruipeng Group, si grupi kryesor mjekësor për kafshët shtëpiake në Kinë, ka një gamë të gjerë burimesh ekspertësh të lartë dhe një ekosistem të plotë të shërbimit mjekësor. Bashkëpunimi midis Nestlé Purina dhe Xinruipeng do t'u sigurojë adhuruesve tanë kafshë shtëpiake produkte dhe shërbime më të plota dhe vendase të klasit të parë.

 

Duke iu përmbajtur konceptit të shkencës së bazuar në prova, Nestle Purina ka krijuar qendrën e parë profesionale kërkimore në botë për kujdesin e kafshëve shtëpiake në vitin 1926. Deri më tani, ajo ka krijuar 8 R&D është qendra në 5 kontinente anembanë botës dhe ka mbledhur më shumë se 500 ekspertë të mirë për kujdesin e kafshëve shtëpiake. Ata kanë qenë gjithmonë në ballë të inovacionit dhe përparimeve në të gjithë industrinë për një shekull, dhe kanë rifreskuar vazhdimisht standardet e industrisë.

 

Nestle Purina zotëron shumë marka të njohura botërore, si marka e saj flamurtare shkencore - GN, marka e ushqimit të lagësht për mace - Zhenzhi, marka e shëndetit dentar për kafshët shtëpiake - Shëndeti i dhëmbëve, etj. Kujdesi i saj për kafshët shtëpiake mbulon nevojat shumëplanëshe të kafshëve shtëpiake në të gjithë ciklin jetësor, të tilla si ushqimi kryesor për kafshët shtëpiake, ushqimet e lehta, ushqimet me recetë, suplementet ushqimore, furnizimet dhe fusha të tjera.


"Toka pjellore" e tregut kinez të kafshëve shtëpiake ka një potencial të madh zhvillimi


Që nga hyrja në tregun kinez, Purina ka besuar gjithmonë fort se "toka pjellore" e tregut kinez të kafshëve shtëpiake ka një potencial të madh zhvillimi. Në mënyrë që t'u shërbejë më mirë konsumatorëve kinezë, nën drejtimin e menaxhmentit të ri të grupit, Purina ka formuluar një plan 5-vjeçar dhe 10-vjeçar për t'u bërë një markë lider në tregun kinez të kafshëve shtëpiake, duke adoptuar një treg të dyfishtë të nivelit të lartë dhe masiv. -paraqitja e markës së makinës së rrotave, paraqitja e produktit me promovimin e ndërsjellë të avantazheve lokale dhe ndërkombëtare, si dhe paraqitjen e kanalit të marketingut global online dhe offline, dhe investoi gati 1 miliard juanë për të investuar në zgjerimin e fabrikës së ushqimit për kafshë në Tianjin Purina, duke integruar Teknologjia lider në botë e ushqimit të thatë dhe ushqimit të lagësht të Purina Prezantoni prodhimin vendas në Kinë për t'u ofruar konsumatorëve kinezë produkte dhe shërbime me cilësi të lartë bazuar në formula shkencore të bazuara në prova, lëndë të para me standarde të larta dhe procese strikte prodhimi.Vizioni i Xinruipeng Group është: të bëhet një platformë ekologjike gjithëpërfshirëse e shërbimit për kafshët shtëpiake të klasit botëror, të eksplorojë dhe përmirësojë vazhdimisht konotacionin e vlerës së mirëqenies së kafshëve dhe të ndërtojë një ekologji të bukur të industrisë së kafshëve shtëpiake. Biznesi i Xinruipeng Group mbulon Grupin Mjekësor të Kafshëve shtëpiake, Grupin e Zinxhirit të Furnizimit Runhe, Grupin e Arsimit Duoyue, Divizionin e Diagnostifikimit të Beast Hill, Institutin Kërkimor Xinruipeng, Mediat Kulturore Kaisheng, Divizionin e Spitaleve Ndërkombëtare, etj. duke mbuluar hallkat kryesore të zinxhirit të industrisë ekologjike të kafshëve shtëpiake. Grupi ka më shumë se 1000 spitale për kafshët shtëpiake të llojeve të ndryshme, të shpërndara në më shumë se 100 qytete si Pekin, Shangai, Guangzhou, Shenzhen, Hong Kong dhe Chengdu. Të gjitha modulet e biznesit nën grupin jo vetëm që shërbejnë brenda vendit, por janë bërë një forcë e rëndësishme që i shërben të gjithë industrisë përmes zhvillimit në vitet e fundit.

 

Përveç konsolidimit të vazhdueshëm të avantazheve të tij ekzistuese të biznesit, Grupi Xinruipeng i kushton gjithashtu më shumë energji promovimit të kërkimit shkencor në mjekësinë e kafshëve, jo vetëm i kufizuar në mjekësinë e kafshëve shtëpiake dhe degët e tjera të shkencës së jetës, por gjithashtu bazuar në strukturën unike hierarkike të Xinruipeng-it të diagnostikimit dhe trajtimit dhe burimeve të mjekut. , avantazhet e të dhënave të mëdha mjekësore dhe aftësitë e forta dixhitale për të krijuar një mekanizëm inovativ të trajnimit të talenteve dhe për të kryer bashkëpunim inovativ me ndërmarrjet në pajisjet mjekësore, ilaçet, ushqimin dhe kujdesin shëndetësor, si dhe universitetet dhe institutet kërkimore mbi teknologjitë më të avancuara , së bashku zhvillojnë produkte diagnostikuese dhe trajtimi inovative më shumë dhe më të mira, përshpejtojnë kultivimin e talenteve të rinj shkencorë dhe teknologjikë dhe promovojnë inovacionin dhe zhvillimin e teknologjisë mjekësore të kafshëve shtëpiake në Kinë. 


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Recommended

Send your inquiry

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip