TIZE- a professional custom pet products manufacturer and dog training device supplier since 2011.

Вести од компанијата

TIZE Едриличарски брод Активност за градење тим

Со цел да ја збогатиме културата на компанијата, секоја година одржуваме активности за градење тим. Возбудливото искуство во едрење и сплав брод ни остави длабок впечаток.

декември 22, 2022

Со цел да ја збогатиме културата на компанијата, секоја година одржуваме активности за градење тим. Возбудливото искуство во едрење и сплав брод ни остави длабок впечаток.

Едрењето е древен спорт. Плови со ветер на море, без ограничувања на гориво или растојание. Потребна е тимска работа и е предизвик наспроти ветерот и брановите. Добра активност е да се зголеми кохезијата на тимот.


Едриличарскиот брод е како компанија каде што вработените се морнарите на бродот. Поставувањето на навигациските цели и доделувањето на одговорностите на екипажот се тесно поврзани со задачата, ефикасната комуникација, извршувањето на работата, препознавањето на целите и меѓусебната доверба. Пловењето може ефективно да ја зајакне тимската работа и да ја подобри корпоративната кохезија, поради што избираме активности за градење тимови на тема едрење.

 

Секако, бидејќи активноста се одржува во морето, таа е полна со опасности, мора да го направиме тоа правилно за да ја обезбедиме безбедноста на себе и на нашите членови на тимот. Затоа, пред да започне активноста, професионалните тренери постојано ќе ни даваат детални насоки. Слушаме многу внимателно.


 


Преку оваа активност за градење тим, секој може да се опушти по интензивна работа, да го промовира и продлабочи меѓусебното разбирање меѓу вработените, да ја зајакне меѓусебната комуникација и уште поважно, да создаде атмосфера на единство, взаемна помош и напорна работа.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Recommended

Send your inquiry

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски