Ултразвучен уред за обука на кучиња работи со емитување ултразвук од 25 kHz±1,0 kHz, што го надминува опсегот на човечкиот слух, но лесно може да го нацрта кучето'внимание без да му наштети на кучето. Ултразвучните уреди за обука на кучиња TIZE се добро дизајнирани со повеќе режими за обука, како што се звук, ултразвучен и режим на блиц + ултразвук. Под режимот на звук, се користи за предупредување или предупредување за кучињата, а во режимот на ултразвук, може да ви помогне да го тренирате вашето куче, како што се да престанете со прекумерно лаење, тепачка, гризење и корекција на други несакани однесувања. Под режимот на блиц светло+ултразвук, можете да го притиснете копчето за да го одвратите или избркате жестокото куче. 


Нашиот ултразвучен уред за обука на кучиња може да се полни со вградена литиумска батерија со голем капацитет, која обезбедува силна и стабилна излезна енергија и може да емитува ултразвук долго време.


Имаме повеќе од 10 години OEM&ODM искуство, така што е достапна приспособена услуга. Можете да дизајнирате свој производ за домашни миленици со тоа што ќе ни ги дадете вашите идеи.


Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски